„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” .Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ciekawe miejsca

16 lipca 2016
Tytułowe Kamieniołomy i wieża widokowa w Krasnobrodzie

Kamieniołom położony jest na północ od zalewu w Krasnobrodzie. Zajmuje powierzchnię ok. 1 ha, jego odkryta ściana mierzy 30 m wysokości i ponad 160 metrów długości. Stanowi wyjątkową atrakcję dla miłośników geologii, gdyż w skałach zachowały się liczne odciski flory i fauny datowanej na wiele milionów lat. W 2002 roku na szczycie kamieniołomu wzniesiono kamienną wieżę widokową, która swoim wyglądem przypomina zamkową basztę. (więcej…)

Zdjęcie tytułowe Zwierzyńczyk”

Odtworzony w 2012r. historyczny układ pałacowo – wodny z czasów Ordynacji Zamojskiej. W parku znajduje się kanał wodny z pięknymi drewnianymi mostkami, ławeczki, żwirowe alejki i kładki nawiązujące architektonicznie do czasów Ordynacji Zamojskiej, gdy Zwierzyniec był ulubionym miejscem letniego wypoczynku magnatów. Jest to idealne miejsce do rodzinnych spacerów. (więcej…)

 tytułowe Pomnik upamiętniający zwalczenie plagi szarańczy w Zwierzyńcu

Znajduje się na skraju Parku Środowiskowego w Zwierzyńcu i jest jedynym takim obiektem na świecie. Pomnik poświęcony jest zwycięskim zmaganiom z plagą szarańczy w 1711r. Pomnik ma kształt kamiennego prostopadłościanu z zadaszeniem, umieszczono na nim nazwy miejscowości, których mieszkańcy uczestniczyli w zwalczeniu szarańczy. Napisy wyryte na kamieniu głoszą: (więcej…)

tytułowe Pomnik Chrząszcza w Szczebrzeszynie

Niezwykle ciekawą atrakcją obszaru LGD i jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Szczebrzeszyna jest Pomnik Chrząszcza. Figura bajkowej postaci wprowadzonej do literatury przez Jana Brzechwę znajduje się na rynku przed ratuszem w centrum Szczebrzeszyna. Odlany z brązu 2-metrowy pomnik autorstwa Zygmunta Jarmuła wykonano w pracowni rzeźby Karola Badyny w Krakowie. Pomnik odsłonięto w lipcu 2011 roku i od tej pory turyści mogą sfotografować się z najsłynniejszym w Polsce chrząszczem. (więcej…)

tytułowe Ośrodek Edukacyjno Muzealny RPN w Zwierzyńcu

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego działa od 1994 r. Znajduje się na pograniczu zabytkowej części miasta i terenów Parku. W ośrodku znajdują się ciekawe wystawy przyrodnicze i artystyczne oraz bogate zbiory biblioteczne. Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszy się wystawa stała „W krainie jodły, buka i tarpana”. Wystawa daje niepowtarzalną możliwość poznania wielu aspektów życia zwierząt, których nie można zaobserwować w naturalnych warunkach. (więcej…)

 tytułowe Kamieniołom Babia Dolina i baszta widokowa w Józefowie

Kamieniołom Babia Dolina jest jedną z perełek turystycznych Roztocza. Urwiste ściany i głębokie doliny sprawiają, że to rozległe pasmo kamieniołomów jest wyjątkową atrakcją turystyczną. W skałach zachowały się liczne odciski flory i fauny sprzed wielu milionów lat. Przy głównym wejściu na teren kamieniołomu stoi ponad 18-metrowa kamienna baszta widokowa z tarasem z której roztacza się przepiękny widok na pofałdowaną strefę krawędziową Roztocza i Puszczy Solskiej. (więcej…)

tytułowe Izba Leśna we Floriance

Dawna osada położona w lasach Roztoczańskiego Parku Narodowego. Znajduje się tu Izba Leśna, która pozwala poznać warunki życia i pracy leśniczego i jego rodziny. Ekspozycja stała odtwarza kancelarię leśniczego, kuchnię i sypialnię. Ekspozycje czasowe pozwalają na poznanie historii Florianki, obyczajów panujących na tych terenach i okolicznego środowiska przyrodniczego. Szczególną uwagę poświecono historii i metodom gospodarki leśnej prowadzonej przez Zamoyskich. (więcej…)

Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"

Partyzantów 3, pok. 218
22-400 Zamość
Pon. - Pt. - 7:30 - 15:30
tel./fax 084 639 29 66
tel. 0 510 20 38 58
mail: roztocze@lgdnaszeroztocze.pl
nr konta: 22 1940 1076 3089 7744 0000 0000
Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"
Projekt: Bartosz Cholewiński
Skip to content