„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” .Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

LGD „Nasze Roztocze” na Targach ARGOTRAVEL w Kielcach

11 kwietnia 2013

01W dniach 5 – 7 kwietnia 2013r. w Kielcach odbyły się V Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL organizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Targi są najważniejszą imprezą wystawienniczą w Polsce, która integruje krajowe i zagraniczne organizacje zajmujące się promocją turystyki na obszarach wiejskich. W bieżącym roku targi zgromadziły około 150 wystawców oraz 20 tysięcy odwiedzających. Regionalnym Partnerem tegorocznych targów było Województwo Lubelskie. 

Region lubelski reprezentowany był przez cztery Lokalne Grupy Działania - „Lepsze Jutro", „Nasze Roztocze”, „Jagiellońska Przystań" i „LGD Ziemi Kraśnickiej". Ponadto swoją ofertę prezentowały również „Zagroda Guciów”, „Uroczysko Zaborek”, „Nadwieprzańska Strefa Przygody”, „Wioska Gotów” z Masłomęcza, „Kraina Rumianku” i „Zagroda Roztocze”. Na stoisku zaprezentowane zostały także produkty sieciowe – „Szlak Żelaza i Kowalskich Tra-dycji” z Wojciechowa oraz „Lubelskie w siodle”.

Roztoczańskie pejzaże, skamieniałości, własnoręcznie wykonana biżuteria, drewniane misy, to tylko niektóre elementy prezentowane na stoisku wystawienniczym LGD „Nasze Roztocze”. Stoisko zostało przygotowane we współpracy z właścicielami „Zagrody Guciów”, którzy zachęcali do zapoznania się z bogatą ofertą Zagrody, smaczną roztoczańską kuchnią oraz ciekawostkami archeologicznymi z obszaru LGD „Nasze Roztocze”. Zainteresowaniem turystów cieszyła się również prezentowana przez przedstawiciela LGD propozycja aktyw-nego wypoczynku. Turyści pytali o szlaki rowerowe, spływy kajakowe i ofertę wypoczynku nad wodą. Na stoisku można było otrzymać materiały promocyjne i informacyjne przygotowane przez LGD „Nasze Roztocze” - mapy, informatory turystyczne, przewodniki i ulotki promujące ofertę turystyczną Roztocza.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego otrzymał drugie miejsce w konkursie na naj-ciekawsze stoisko na Targach. Ten sukces był możliwy dzięki współpracy Sekretariatu Regionalnego KSOW, Lokalnych Grup Działania oraz Departamentu Rolnictwa i Środowiska odpowiedzialnych za przygotowanie aranżacji wystawienniczej Lubelszczyzny.

Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"

Partyzantów 3, pok. 218
22-400 Zamość
Pon. - Pt. - 7:30 - 15:30
tel./fax 084 639 29 66
tel. 0 510 20 38 58
mail: roztocze@lgdnaszeroztocze.pl
nr konta: 22 1940 1076 3089 7744 0000 0000
Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"
Projekt: Bartosz Cholewiński
Skip to content