„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” .Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Trasy Nordic Walking – Gmina Krasnobród

27 lipca 2015

Trasa zielona – wokół korony zalewu
Długość trasy: 3,0 km
Czas przejścia: 1,0 godz

Początek trasy zielonej znajduje się nad zalewem w Krasnobrodzie. Drogą szutrową a częściowo drogą z kostki brukowej trasa przebiega po koronie zalewu. W niektórych miejscach istnieje możliwość poruszania się po piaszczystym brzegu zbiornika wodnego. Z trasy tej można zobaczyć położone nieopodal kamieniołomy z górująca nad nimi wieżą widokową, z której można podziwiać piękny Roztoczański krajobraz oraz okolice Krasnobrodu. Na całej długości trasy umieszczone są lampy oświetleniowe, co sprawia że trasę można pokonywać także wieczorną porą.

Trasa czerwona – przez Rezerwat Św. Roch
Długość trasy: 6,4 km
Czas przejścia: 3,0 godz.

Trasa oznaczona kolorem czerwonym jest typową trasą leśną. Rozpoczyna się nad zalewem w Krasnobrodzie i prowadzi przez kompleksy leśne Rezerwatu Św. Roch. Został on utworzony w celu zachowania naturalnych fragmentów starodrzewu jodłowo-bukowego. Na terenie rezerwatu w malowniczej dolinie położona jest Kaplica Św. Rocha, od której przyjął on nazwę. Na trasie umieszczona została tablica pomiaru tętna. Trasa łączy się ścieżką spacerową „Krasnobrodzkie Wąwozy” i wraca nad zalew.

Trasa czarna – do Szuru
Długość trasy: 13,3 km
Czas przejścia: 4,0 godz.

Trasa czarna prowadzi do miejscowości Szur. Swój początek ma przy Informacji Turystycznej w Krasnobrodzie i traktem pieszym w kierunku Tomaszowa Lubelskiego prowadzi do granicy miasta, a dalej poboczem do drogi leśnej. Kolejny odcinek trasy wiedzie do miejscowości Borki. Na skraju tej miejscowości znajduje się tablica ćwiczeń Nordic Walking. Następnie ścieżka prowadzi pod górę, po czym schodzi w dół płytkim wąwozem i drogą leśną biegnie przez miejscowość Szur. Na skraju miejscowości znajduje się tablica z informacją o sposobie pomiaru tętna. Dalej trasa prowadzi przez kompleksy leśne i wraca do Krasnobrodu. Przechodzi obok Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej i wraca do końca/ początku trasy.

Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"

Partyzantów 3, pok. 218
22-400 Zamość
Pon. - Pt. - 7:30 - 15:30
tel./fax 084 639 29 66
tel. 0 510 20 38 58
mail: roztocze@lgdnaszeroztocze.pl
nr konta: 22 1940 1076 3089 7744 0000 0000
Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"
Projekt: Bartosz Cholewiński
Skip to content