„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” .Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Trasy Nordic Walking – Gmina Zwierzyniec

27 lipca 2015

Trasa zielona – do Stawów „Echo”
Długość trasy: 3,0 km
Czas przejścia: 1,0 godz.

Początek trasy zielonej zlokalizowano na terenie „Zwierzyńczyka”. Park ten powstał w 2012r. przez odtworzenie historycznego układu wodno – pałacowego z czasów Ordynacji Zamojskiej. Trasa prowadzi przez mostek na strumieniu Świerszcz i tereny Ostoi Konika Polskiego. Następnie przez lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego dociera do stawów „Echo” – najbardziej urokliwego miejsca na terenie RPN. Dalej trasa prowadzi leśną ścieżka, przechodzi obok Ośrodka Edukacyjno Muzealnego RPN i zabytkowego Pałacu Plenipotenta, gdzie obecnie mieści się Dyrekcja RPN. Dalej ulicami Zwierzyńca wraca na teren „Zwierzyńczyka”.

Trasa czerwona – na Piaseczną Górę
Długość trasy: 5,2 km
Czas przejścia: 2,0 godz.

Trasa czerwona na Piaseczną Górę rozpoczyna się na terenie „Zwierzyńczyka” i ulicami miasta prowadzi obok barokowego Kościółka „Na wodzie” i browaru z czasów Ordynacji Zamojskiej. Dalej razem ze ścieżką spacerową na Piaseczną Górę biegnie lasem przez teren RPN, dochodzi do punktu widokowego na Piasecznej Górze, skąd rozciąga się przepiękny widok na dolinę Wieprza i Zwierzyniec. Znajduje się tu również tablica z instrukcją pomiaru tętna. Następnie trasa prowadzi przez lasy RPN obok Pomnika Leśników poległych w czasie II wojny światowej do Stawów „Echo”. Następnie łączy się z trasą zieloną i leśną ścieżką prowadzi obok Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego RPN, zabytkowego Pałacu Plenipotenta i ulicami miasta wraca na teren „Zwierzyńczyka”.

Trasa czarna – obok Zalewu Rudka na Kamienną Górę
Długość trasy: 10,0 km
Czas przejścia: 3,0 godz.

Trasa czarna rozpoczyna się także na terenie „Zwierzyńczyka”. Ulicami miasta prowadzi w kierunku przejazdu kolejowego. Następnie dochodzi do Zalewu Rudka, gdzie znajduje się tablica ćwiczeń z kijakmi Nordic Walking. Dalej przechodzi przez most i tamę rzeki Wieprz, kieruje się przez przystań kajakową wzdłuż zalewu do zabudowań przy ul. Rudka. Kolejny odcinek trasy wiedzie do skraju miejscowości i drogą leśną, przy granicy RPN i lasów Nadleśnictwa Zwierzyniec prowadzi do szczytu wzniesienia Kamiennej Góry. Tam znajduje się tablica ze sposobem pomiaru tętna. Następnie stromym zejściem razem ze szlakiem pieszym zielonym wychodzi z lasu i wzdłuż linii kolejowej wraca do zabudowań przy ul. Rudka. Dalej trasa przechodzi przez przejazd kolejowy, prowadzi obok budynku Urzędu Gminy i ulicami miasta dociera do „Zwierzyńczyka”.

Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"

Partyzantów 3, pok. 218
22-400 Zamość
Pon. - Pt. - 7:30 - 15:30
tel./fax 084 639 29 66
tel. 0 510 20 38 58
mail: roztocze@lgdnaszeroztocze.pl
nr konta: 22 1940 1076 3089 7744 0000 0000
Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"
Projekt: Bartosz Cholewiński
Skip to content