„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” .Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

I Targi Turystyki Wiejskiej i Kulturowej „Lubelskie Lato 2013”

21 czerwca 2013

01W dniach 15-16 czerwca 2013r. na terenie Zespołu Pałacowo Parkowego w Wierzchowiskach odbyły się I Targi Turystyki Wiejskiej i Kulturowej „Lubelskie Lato 2013”. Celem targów była promocja walorów turystycznych i kulturowych lubelskiej wsi a także tradycyjnej kuchni regionalnej oraz twórców ludowych. Podczas targów LGD „Nasze Roztocze” prezentowało ofertę turystyczną oraz dorobek kulturalny swojego obszaru.

Pierwszego dnia targów odbyła się konferencja pn. „Kultura i turystyka na Lubelszczyźnie”, podczas której dyskutowano o perspektywach rozwoju turystyki w naszym województwie oraz korzyściach ze współpracy organizacji działających w branży turystycznej. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, gmin, powiatów, miast, Lokalnych Grup Działania oraz lokalnych organizacji turystycznych i kulturowych z województwa lubelskiego.

W drugim dniu targów odbyły się występy zespołów artystycznych, konkursy i pokazy. Na stoiskach promocyjnych prezentowano oferty turystyki wiejskiej, tradycyjnego rękodzieła ludowego oraz produkty kuchni regionalnej. Na stoisku LGD „Nasze Roztocze” prezentowane były eksponaty z Regionalnej Izby Pamięci w Wysokiem oraz kwiaty z bibuły wykonane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiem. Można było także otrzymać materiały promocyjne i informacyjne — mapy, foldery, informatory turystyczne, przewodniki i ulotki promujące ofertę turystyczną Roztocza. Dla odwiedzających stoisko przygotowano roztoczańskie przysmaki - cebularze oraz pierożki drożdżowe z kaszą gryczaną i serem. Bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających targi cieszyły się zorganizowane na stoisku LGD warsztaty kulinarne, podczas których przygotowano pierogi z kaszą gryczaną i serem, pierogi ruskie oraz zapalankę kartoflaną na boczku. Dorobek kulturalny obszaru LGD na scenie prezentowała Zwierzyniecka Kapela Ludowa.

Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"

Partyzantów 3, pok. 218
22-400 Zamość
Pon. - Pt. - 7:30 - 15:30
tel./fax 084 639 29 66
tel. 0 510 20 38 58
mail: roztocze@lgdnaszeroztocze.pl
nr konta: 22 1940 1076 3089 7744 0000 0000
Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"
Projekt: Bartosz Cholewiński
Skip to content