„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” .Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Majówka na Roztoczu

28 kwietnia 2014

Roztocze jest idealnym miejscem na długi majowy weekend. Malownicze krajobrazy, urokliwe miejsca i krystalicznie czyste powietrze stwarzają doskonałe warunki na spokojny i przyjemny wypoczynek dla całej rodziny. Dodatkową zachętą do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca jest również ciekawa majowa oferta imprez.

Józefowska majówka rowerowa

Józefowska majówka rowerowaWszystkich miłośników turystyki rowerowej zapraszamy do Józefowa gdzie 1 i 2 maja odbędzie się „Józefowska majówka rowerowa” w 40-lecie utworzenia Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu. Rajd przeznaczony jest zarówno dla osób uprawiających turystykę rowerową indywidualnie jak i rodzinnie. Z uwagi na to na przygotowane zostały dwie trasy – bardzo łatwa,  licząca 36 km skierowana dla uczestników wersji rodzinnej rajdu (rajd jednodniowy) oraz druga trasa tego dnia licząca 57 km, trudniejsza i dotycząca pozostałych uczestników rajdu, którzy wybiorą opcję dwudniową.

Rajd rowerowy wyruszy 1 maja o godz. 10:10 z rynku w Józefowie. Trasa będzie przebiegać m.in. przez Józefów, Tereszpol, Zwierzyniec, Wzgórze „Kamień”, rez. „Czartowe Pole”, Borowe Młyny, Józefów.

Program, regulamin, karta zgłoszenia oraz pozostałe informacje o rajdzie znajdują się na stronie Józefowskiej Kawalerii Rowerowej: www.jkr.org.pl

XI Majówka Roztoczańska

XI Majówka Roztocza-skaWernisaż, koncerty muzyczne, występy regionalnych zespołów folklorystycznych, program dla dzieci, konkursy z nagrodami - to niektóre atrakcje czekające turystów podczas długiego majowego weekendu w Krasnobrodzie, gdzie odbędzie się XI Majówka Roztoczańska.

XI Majówka Roztoczańska rozpocznie się w czwartek 1 maja wernisażem wystawy pn. „3xRZ” – malarstwo Agnieszka, Marek i Ryszard Rzeźniak.

W piątek w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbędzie się promocja albumu fotograficznego pn. „Gmina Krasnobród” wydanego w ramach projektu „Współpraca Gminy Krasnobród, Solec-Zdrój i Rymanów w zakresie rozwoju kompetencji uzdrowiskowych i turystycznych”

3 maja odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Na ten dzień zaplanowano także festyn w programie którego znajduje się część artystyczna przeznaczona dla najmłodszych oraz koncerty muzyczne.

W ostatni dzień majowego weekendu przewidziano II Turniej Miejscowości Gminy Krasnobród, koncert Zespołu Folklorystycznego „Wójtowianie”, konkursy z nagrodami  oraz koncerty zespołów muzycznych.

Szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie www.krasnobrod.pl

Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"

Partyzantów 3, pok. 218
22-400 Zamość
Pon. - Pt. - 7:30 - 15:30
tel./fax 084 639 29 66
tel. 0 510 20 38 58
mail: roztocze@lgdnaszeroztocze.pl
nr konta: 22 1940 1076 3089 7744 0000 0000
Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"
Projekt: Bartosz Cholewiński
Skip to content