„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” .Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Lokalna Grupa Działania „Lepsze Jutro” z Hrubieszowa gościła na Roztoczu z wizytą studyjną

4 listopada 2014

Zdjęcie tytułoweW dniu 29.10.2014r. gościliśmy lokalnych liderów z obszaru Lokalnej Grupy Działania „Lepsze Jutro”. Uczestnikami wizyty byli przedstawiciele organizacji pozarządowych, właściciele atrakcji turystycznych oraz osoby związane z sektorem turystyki. Tematyka wyjazdu poświęcona była dobrym praktykom z zakresu tworzenia sieciowych produktów turystycznych, promocji produktów regionalnych oraz aktywizowania społeczności lokalnych na obszarze działania LGD „Nasze Roztocze”. 

W pierwszej kolejności Nasi Goście odwiedzili Regionalną Izbę Pamięci w Wysokiem powstałą z inicjatywy lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich, gdzie odbyło się szkolenie dotyczące  aktywizowania społeczności oraz budowania współpracy w środowisku lokalnym. Następnie omówione zostały działania LGD „Nasze Roztocze” dotyczące rozwoju turystyki ze szczególnym uwzględnieniem promocji produktów lokalnych. Podczas wykładu uczestnicy wizyty mogli skosztować regionalnych produktów z Zamojszczyzny i Roztocza: zapalanki kartoflanej, cebularza zamojskiego, pierożków z soczewicą i kapustą oraz pieroga biłgorajskiego.

Następnie lokalni liderzy wzięli udział w szkoleniu dotyczącym tworzenia, funkcjonowania i promocji turystycznego produktu sieciowego na przykładzie działań realizowanych przez przedsiębiorców należących do Ekomuzeum Roztocze Świąteczna Kraina. Szkolenie prowadziła Pani Maria Rzeźniak - współwłaścicielka Galerii Szur i jedna z inicjatorek powstania Ekomuzeum. W ramach prezentacji oferty obiektów znajdujących się na szlaku roztoczańskiego Ekomuzeum uczestnicy wizyty odwiedzili Restaurację Muzealną w Zamościu oraz Winnicę w Czarnowodzie.

Kolejnym punktem wizyty studyjnej było spotkanie z Panem Januszem Kapeckim, który opowiedział o tworzeniu i funkcjonowaniu sieciowych produktów turystyki aktywnej na przykładzie sieci tras Nordic Walking.  Trasy te zostały wytyczone w ramach partnerskiego projektu współpracy realizowanego przez LGD „Nasze Roztocze”.

Wizyta studyjno - szkoleniowa sprzyjała wymianie doświadczeń oraz integracji uczestników wyjazdu.

Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"

Partyzantów 3, pok. 218
22-400 Zamość
Pon. - Pt. - 7:30 - 15:30
tel./fax 084 639 29 66
tel. 0 510 20 38 58
mail: roztocze@lgdnaszeroztocze.pl
nr konta: 22 1940 1076 3089 7744 0000 0000
Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"
Projekt: Bartosz Cholewiński
Skip to content