„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” .Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Znamy Liderów Lokalnych Społeczności z obszaru LGD „Nasze Roztocze”

29 maja 2019

W dniu 28 maja 2019r. odbyło się uro­czyste rozstrzygnięcie V edycji konkursu „Liderzy Lokalnych Społeczności” i wrę­czenie nagród oraz wyróżnień dla uczestników. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 14 organizacji oraz grup nieformalnych, które zaprezentowały ciekawe inicjatywy zrealizowane w 2018 roku na obszarze LGD „Nasze Roztocze”. Decyzją komisji laureatami konkursu „Liderzy lokalnych społeczności” zostali:

I miejsce (bon o wartości 500 zł)

Zwierzyniecka Grupa Robimy Muzykę, za realizację inicjatywy „Rockowisko Zwierzyniec 2018”

Zwierzyniecka Grupa Robimy Muzykę to grupa kilku osób, które wymarzyły sobie organizację w swojej okolicy dobrej rokowej imprezy. Do tej pory grupie z sukcesem udało się zorganizować cztery edycje Rockowiska.

II miejsce (bon o wartości 450 zł)

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość,  za realizację inicjatywy  „Wakacyjne Doładowanie Krwi”

Klub powstał w 2012r. i obecnie liczy ponad 140 członków. Celem działalności Klubu jest propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz organizacja otwartych Akcji Poboru Krwi a tym samym zabezpieczenie szpitali w krew ratującą życie ludzkie.

III miejsce (bony o wartości po 400 zł)

Stowarzyszenie „Chrząszczowy Gród”,  za zorganizowanie Konferencji naukowej w ramach projektu „Drogi do Niepodległości”

Stowarzyszenie jest organizacją działającą na rzecz kultywowania lokalnych wartości, tradycji i zasobów. W ciągu niespełna roku swojej działalności Chrząszczowy Gród zorganizował już kilka inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych.

Stowarzyszenie „Wysokie nad Łabuńką”, za realizację projektu „Tradycja i nowoczesność – warsztaty haftu komputerowego inspirowane kulturą ludową”

Stowarzyszenie skupia członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiem i od 2013r. skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne na realizację inicjatyw związanych z upowszechnianiem lokalnych tradycji i dziedzictwa obszarów wiejskich.

Wyróżnienia (bony o wartości po 250 zł) otrzymały także następujące organizacje:

Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa,  za zorganizowanie „Rajdu Niepodległości”

Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, za realizację inicjatywy „Coolturalna młodzież – wszystko gra

Grupa Nieformalna „Virgo Roztocze” za zorganizowanie inicjatywy „Rodzinny rajd rowerowy”

Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Zamość „Wspólnota” za realizację projektu „Rodzinny Spływ Kajakowy”

Koło Gospodyń Wiejskich w Bożej Woli za zorganizowanie „Spotkania opłatkowego”

Sołectwo Bortatycze – za zorganizowanie  „Międzysołeckiego Dnia Dziecka”

Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiem za realizację projektu „Wędzimy, pieczemy, wiemy co jemy – warsztaty domowego masarstwa”

Serdecznie gratulujemy wszystkim organizacjom i grupom nieformalnym uczestniczącym w konkursie.  Życzymy wielu sukcesów i osiągnięć oraz dalszej owocnej działalności na rzecz społeczności lokalnych. :)

Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"

Partyzantów 3, pok. 218
22-400 Zamość
Pon. - Pt. - 7:30 - 15:30
tel./fax 084 639 29 66
tel. 0 510 20 38 58
mail: roztocze@lgdnaszeroztocze.pl
nr konta: 22 1940 1076 3089 7744 0000 0000
Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"
Projekt: Bartosz Cholewiński
Skip to content