„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” .Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Konferencja podsumowująca efekty wdrażania Strategii

3 października 2023

W minioną niedzielę podczas spotkania w Centrum Geoturystycznym w Lipsku Polesiu podsumowaliśmy efekty wdrażania Strategii w bieżącym okresie programowania Unii Europejskiej. Zaprezentowane zostały zrealizowane projekty dotyczące podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej, rozwoju infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej i kulturalnej a także realizowane przez LGD projekty grantowe, operacje własne i projekty współpracy. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych wszystkich gmin LGD, członkowie Zarządu, mieszkańcy obszaru i sołtysi, którzy stanowili najliczniejszą grupę uczestników spotkania. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i do integracji pomiędzy gminami. Po części oficjalnej spotkania przeprowadzone zostały konkurencje niespodzianki, w których udział wzięli sołtysi. Wykazali się oni dużym sprytem i wzorową współpracą. Reprezentanci gmin walczyli także o tytuł Roztoczańskiej Sołtyski i Roztoczańskiego Sołtysa 2023 roku. Kandydaci do tego tytułu sprawdzali swoje umiejętności w wyjątkowych zmaganiach – panie sołtyski w rzucie gumofilcem na odległość, a panowie sołtysi w dyniowym slalomie z miotłą. Po podsumowaniu wyników okazało się, że Roztoczańską Sołtyską 2023 roku została p. Katarzyna Kur z Turzyńca w gminie Zwierzyniec a Roztoczańskim Sołtysem 2023 roku został p. Piotr Jaworski z Osiedla Klemensów w gminie Szczebrzeszyn.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz społeczności lokalnych. Nasze spotkanie swoim występem uświetnił zespół ShowMen Szopinek a Panie z KGW z Lipska Polesia przygotowały dla uczestników wyśmienity poczęstunek regionalny. Bardzo dziękujemy władzom gminy Zamość za udostępnienie obiektu Centrum Geoturystycznego a także wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację spotkania.

Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"

Partyzantów 3, pok. 218
22-400 Zamość
Pon. - Pt. - 7:30 - 15:30
tel./fax 084 639 29 66
tel. 0 510 20 38 58
mail: roztocze@lgdnaszeroztocze.pl
nr konta: 22 1940 1076 3089 7744 0000 0000
Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"
Projekt: Bartosz Cholewiński
Skip to content