„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” .Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ogłoszenie

6 września 2010

Trwa II konkurs agroturystyczny

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie i Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych z siedzibą w Nałęczowie wraz z Sekretariatem Regionalnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego zapraszają do udziału w konkursie na najbardziej bogatą ofertę agroturystyczną oraz innowacyjny produkt turystyki wiejskiej w regionie lubelskim. Pochwalmy się tym, co nas wyróżnia i promuje malowniczą Lubelszczyznę w świecie!

Konkurs kierujemy do gospodarstw oraz podmiotów, które prowadzą działalność w zakresie agroturystyki i są zlokalizowane na terenie województwa lubelskiego. Zgłoszeń dokonywać mogą zarówno stowarzyszenia agroturystyczne lub inne działające w regionie na rzecz rozwoju wsi, jak też Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli i Lubelska Izba Rolnicza w Lublinie. Na propozycje czekamy też ze strony lokalnych grup działania, kół gospodyń wiejskich, ośrodków kultury i bibliotek, a także ochotniczych straży pożarnych. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września br.

Jury konkursu, złożone z przedstawicieli organizatorów, instytucji branżowych oraz regionalnych mediów, oceni zgłoszone gospodarstwa, wizytując te, zakwalifikowane do drugiego etapu. Dla zwycięzców przygotowaliśmy dyplomy i cenne nagrody rzeczowe, których wręczenie odbędzie się podczas listopadowej konferencji podsumowującej konkurs. Nagrodzone gospodarstwa mogą liczyć także na dodatkowe wyróżnienie - promocję turystyczną w ramach działań promocyjnych Urzędu Marszałkowskiego oraz Lubelskiego Związku Stowarzyszeń Agroturystycznych w roku 2011.

Przypomnijmy, że w zeszłorocznej, premierowej edycji konkursu, na najwyższym szczeblu podium stanęli: Leszek Wronisz - właściciel „Ranczo Arka" w Sernikach Kolonii (w kategorii na najbardziej innowacyjny produkt agroturystyczny) oraz Danuta Czerniec prowadząca gospodarstwo „U Kowalowej" w Wojciechowie (w kategorii na najbardziej bogatą ofertę agroturystyczną).

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją konkursową. Na Państwa pytania czeka i informacji na temat drugiej edycji konkursu udziela Grzegorz Marnik, pracownik Departamentu Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego, pod numerem telefonu: (81) 44 16 538.

Regulamin konkursu
Formularz zgłoszeniowy – kategoria: najbardziej bogata oferta turystyczna
Formularz zgłoszeniowy – kategoria: najbardziej innowacyjny produkt turystyki wiejskiej

Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"

Partyzantów 3, pok. 218
22-400 Zamość
Pon. - Pt. - 7:30 - 15:30
tel./fax 084 639 29 66
tel. 0 510 20 38 58
mail: roztocze@lgdnaszeroztocze.pl
nr konta: 22 1940 1076 3089 7744 0000 0000
Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"
Projekt: Bartosz Cholewiński
Skip to content