„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” .Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

LGD „Nasze Roztocze” na IV Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2012

24 kwietnia 2012

W dniach 20 – 22 kwietnia 2012r. w Kielcach odbyły się IV Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL organizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Targi są miejscem spotkań krajowych i zagranicznych organizacji zajmujących się promocją turystyki na obszarach wiejskich. W bieżącym roku Targi zgromadziły ponad 140 wystawców. Region lubelski prezentowany był przez sześć Lokalnych Grup Działania – „Kraina Wokół Lublina”, „Nasze Roztocze”, „Zielony Pierścień”, „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”, „Jagiellońska Przystań” i „Roztocze Tomaszowskie” oraz Olejarnię Świąteczną z Ruszowa i Muzeum Nietypowych Rowerów z Gołębia. Na stoisku województwa lubelskiego zaprezentowane zostały ginące już zawody garncarza czy rzeźbiarza, tradycyjne metody tłoczenia oleju, stroje ludowe, przysmaki kuchni regionalnej oraz oferty aktywnego wypoczynku na licznych szlakach turystycznych. 

Stoisko wystawiennicze przygotowane przez LGD „Nasze Roztocze” nawiązywało wystrojem do wiejskiej zagrody z warsztatem tkackim. Na stoisku można było zobaczyć jak wyglądają tradycyjne krosna oraz ramy tkackie. Uwagę zwiedzających przyciągała wystawa tkanin i gobelinów przedstawiających pejzaże roztoczańskiej wsi. Dodatkową atrakcją dla turystów był pokaz tkactwa w wykonaniu pani Magdaleny Sielickiej współpracującej z Zagrodą Guciów na Roztoczu oraz młodzieży z Grupy Tkackiej Gama. Zwiedzający Targi mogli zobaczyć jak powstają tradycyjnie tkane gobeliny. Pracownicy Biura LGD „Nasze Roztocze” informowali o walorach przyrodniczych, zabytkach, ciekawych miejscach na terenie gmin Adamów, Józefów, Krasnobród, Zamość i Zwierzyniec. Zainteresowaniem turystów cieszyły się oferty aktywnego wypoczynku - propozycje szlaków pieszych, rowerowych, spływów kajakowych oraz wypoczynku nad wodą. Na stoisku można było otrzymać materiały promocyjne i informacyjne - mapy, informatory turystyczne, przewodniki i ulotki promujące ofertę turystyczną Roztocza.

Wszyscy wystawcy na stoisku Lubelszczyzny zapraszali do odwiedzenia niezwykłego zakątka Polski – lubelskiej wsi, gdzie na turystów czekają piękne krajobrazy, czyste powietrze, cenne zabytki i spotkanie z tradycją. Spójny sposób przedstawienia oferty turystycznej połączony z aktywnymi pokazami tradycyjnych odchodzących już zawodów został doceniony przez jurorów i zwiedzających. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego otrzymał pierwsze miejsce w Konkursie na najciekawsze stoisko na Targach. Nagroda to wspólny sukces, do którego przyczyniła się również prezentacja przygotowana przez LGD „Nasze Roztocze”.

 

Stoisko promocyjne LGD Nasze Roztocze

LGD Nasze Roztocze na stoisku województwa lubelskiego

LGD Zielony Pierścień na stoisku województwa lubelskiego

LGD Jagiellońska Przystań na stoisku województwa lubelskiego

Olejarnia Świąteczna z Ruszowa na stoisku województwa lubelskiego

Media zwróciły uwagę na warsztat tkacki

Wywiad dla Radia Kielce

Wywiad dla Radia Słupsk

Młodzież z Grupy Tkackiej Gama

Prezentacja technik tkackich na stoisku LGD

Materiały promocyjne LGD cieszyły się zainteresowaniem zwiedzających

Na stoisku promocyjnym LGD Nasze Roztocze

Prezentacja oferty turystycznej LGD Nasze Roztocze

Turyści odwiedzający stoisko LGD Nasze Roztocze

Wyróżnienie dla stoiska Lubelszczyzny

 

 

Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"

Partyzantów 3, pok. 218
22-400 Zamość
Pon. - Pt. - 7:30 - 15:30
tel./fax 084 639 29 66
tel. 0 510 20 38 58
mail: roztocze@lgdnaszeroztocze.pl
nr konta: 22 1940 1076 3089 7744 0000 0000
Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"
Projekt: Bartosz Cholewiński
Skip to content