„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” .Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Relacja z wyjazdu studyjno – szkoleniowego do Irlandii

14 listopada 2012

W dniach 16 – 21 września 2012r. przedstawiciele Lokalnych Grup Działania z terenu Województwa Lubelskiego m.in. LGD „Nasze Roztocze” uczestniczyli w wyjeździe studyjno – szkoleniowym do Irlandii zorganizowanym przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego.
Głównym celem wyjazdu było poznanie przykładów dobrych praktyk w zakresie wdrażania lokalnych strategii rozwoju i funkcjonowania lokalnych grup działania w Irlandii. Podczas wizyty na terenie LGD „Duhallow” oraz LGD „Ballyhoura” uczestnicy zapoznali się z celami, strukturą i obszarem działania LGD oraz strukturą programu LEADER jak również innych programów. Uzupełnieniem zdobytej wiedzy były wyjazdy studyjne na tereny LGD i spotkania z koordynatorami zrealizowanych projektów.
Podczas wizyty w Banteer przedstawiono program RSS mający na celu polepszenie życia społeczności wiejskiej oraz program CE ukierunkowany na pomoc osobom bezrobotnym w zatrudnieniu. Bardzo ciekawym programem okazał się również „Rural Meals”, w ramach którego powstał „Duhallow Community Food Service” w Boherbue stworzony na potrzeby osób biednych. Podczas wizyty studyjno – szkoleniowej mieliśmy okazję odwiedzić centrum kulturowe „Bruach na Carriage Rockchapel” propagujące naukę tradycyjnej muzyki i tańców irlandzkich a także zobaczyć efekty projektu „REVAMP”, mającego na celu renowację używanych przedmiotów.
Uczestnictwo w zagranicznym wyjeździe studyjno – szkoleniowym pozwoliło na zdobycie nowych kwalifikacji i wiedzy z zakresu funkcjonowania LGD, co z pewnością przyczyni się do generowania nowych pomysłów na rozwój obszaru LGD „Nasze Roztocze”.

Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"

Partyzantów 3, pok. 218
22-400 Zamość
Pon. - Pt. - 7:30 - 15:30
tel./fax 084 639 29 66
tel. 0 510 20 38 58
mail: roztocze@lgdnaszeroztocze.pl
nr konta: 22 1940 1076 3089 7744 0000 0000
Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"
Projekt: Bartosz Cholewiński
Skip to content