„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” .Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Biuro nieczynne

Informujemy, że w dniu 31.05.2024 r. Biuro LGD „Nasze Roztocze” będzie nieczynne.
Za utrudnienia przepraszamy.

Warsztaty Eko – dom na obszarze LGD Nasze Roztocze

Przygotowanie ekologicznych środków czystości było tematem przewodnim warsztatów Eko-dom, które w minionym tygodniu zostały przeprowadzone na terenie każdej z gmin członkowskich LGD. Podczas spotkań każdy z uczestników przygotował 5 preparatów: płyn do szyb i luster, uniwersalny płyn mebli, mleczko do czyszczenia, proszek do prania oraz proszek do zmywarki. Wszystkie zostały zrobione wyłącznie z naturalnych składników, które są nietoksyczne, a jednocześnie świetnie sprawdzają się w swojej roli. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w nich ponad 120 osób. Spotkania prowadziła Pani Edyta Kuźniarska „Ziołowe Skarby”. Serdecznie dziękujemy prowadzącej za dużą dawkę wiedzy, doskonałą organizację i miłą atmosferę a wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i poświęcony czas. Dziękujemy również za pozytywne opinie, które docierały do nas po zakończeniu warsztatów. Są one największą motywacją do inicjowania kolejnych spotkań ze społecznością lokalną. Warsztaty były elementem realizowanej przez nasze Stowarzyszenie operacji własnej „Eko - logiczna społeczność LGD Nasze Roztocze” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 - 2020.

(więcej…)

Nowe place zabaw na terenie gminy Krasnobród

Dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez LGD „Nasze Roztocze” w Krasnobrodzie przy ul. Kościuszki oraz w miejscowości Grabnik powstały nowe ogólnodostępne place zabaw. Na placach zamontowane zostały m.in. huśtawki pojedyncze i podwójne oraz bujaki.  Dodatkowo powstałą infrastrukturę  uzupełniono w ławki, kosze na śmieci oraz tablicę informacyjną.

(więcej…)

Warsztaty ekologiczne „Eko-dom”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nasze Roztocze” serdecznie zaprasza mieszkańców obszaru do udziału w bezpłatnych warsztatach „Eko-dom” w ramach operacji własnej pt. „Eko-logiczna społeczność LGD Nasze Roztocze”. Podczas warsztatów uczestnicy będą przygotowywać ekologiczne środki czystości do sprzątania domu.

(więcej…)

Nowa działalność na obszarze LGD Nasze Roztocze

Wsparcie finansowe otrzymane za pośrednictwem LGD Nasze Roztocze umożliwiło jednemu z mieszkańców Gminy Zamość założenie własnej firmy. Firma świadczy usługi związane z wykonaniem projektów instalacji sanitarnych w szczególności sieci i przyłączy wodociągowych, kanalizacyjnych oraz gazowych, a także usługi monitoringu instalacji. Otrzymane środki finansowe zostały przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu do prowadzenia tego typu działalności.

(więcej…)

Trzy krainy rowerowe

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nasze Roztocze” w partnerstwie z LGD „Zapiecek” z powiatu radzyńskiego oraz MAS „Horný Šariš - Minčol" ze Słowacji realizuje międzynarodowy projekt współpracy pn. „Rozwój oraz promocja turystyki rowerowej na obszarach partnerskich LGD”. W ramach projektu na naszym obszarze w miejscach uczęszczanych przez rowerzystów powstały 3 altany, w tym dwie z miejscem na ognisko. Dodatkowo zorganizowany został rajd rowerowy oraz wizyta studyjna na obszar MAS „Horný Šariš – Minčol. Zwieńczeniem projektu jest opracowanie i wydanie wpólnej polsko-słowackiej publikacji prezentującej turystykę rowerową z trzech krain: Roztocza, Ziemi Radzyńskiej i Pienin, charakteryzujących się odmienną specyfiką i walorami krajobrazu ale posiadających sprzyjające warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Publikacja w wersji elektronicznej jest dostępna na stronie internetowej LGD w zakładce Nasze inicjatywy > Publikacje LGD.

(więcej…)

Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"

Partyzantów 3, pok. 218
22-400 Zamość
Pon. - Pt. - 7:30 - 15:30
tel./fax 084 639 29 66
tel. 0 510 20 38 58
mail: roztocze@lgdnaszeroztocze.pl
nr konta: 22 1940 1076 3089 7744 0000 0000
Lokalna Grupa Działania "Nasze Roztocze"
Projekt: Bartosz Cholewiński
Skip to content